2011 m. birželio 30 - liepos 16 d.

ELENOS VOVERIENĖS
ir Rytų tapybos studijos BAMBUKO SODAI

jubiliejinė tapybos paroda

KELIAS

Paroda KELIAS

 

 

Jubiliejinė paroda KELIAS

 

"Ten eis kelias, vadinamas Šventu keliu... Kas eina šiuo keliu, nepasiklys." (Isaijo 35,8)

 

Elena Voverienė gimė 1961 metais. 1984-aisiais baigė architektūros studijas. Dirbo architekte Vilniuje, turi tris vaikus, kuriems šiuo metu yra 19, 24 ir 26 metai. Visą gyvenimą svajojo būti tapytoja. 1990 m., Lietuvoje įvyko pirmoji jos aliejinės tapybos ir pastelės darbų paroda.

Būdama LR ambasadoriaus Ginučio Dainiaus Voverio žmona, Elena su šeima beveik 7 metus gyveno Kinijoje (1995 – 2001 m.). Vėliau jie dirbo Egipte ir atstovavo Lietuvos ambasadą Kaire (2006 - 2010 m.)

Įtakojamą tradicinio Kinijos meno, Eleną mokė 5 skirtingi mokytojai. Apjungdama vakarų ir rytų tapybos būdus, ji sukūrė savitą stilių. Darbai atliekami ant ryžių popieriaus su kinietiška mineraline akvarele. Kinijos dailės kritikai sako, kad jos darbuose įvyko “Dža Hun” (“vedybos”), turėdami omenyje, kad stilių derinys yra labai natūralus.

Elena Voverienė pradėjo kurti nuostabią, pilną harmonijos ir ramybės darbų kolekciją, pasklidusią per 25 pasaulio šalis, kur daugiau nei 50 jos darbų pateko į privačias kolekcijas.

Elena Voverienė 2001 m. dalyvavo moterų menininkių parodoje, vykusioje pagrindinėje Pekino „Mei Shu Guan“ Nacionalinėje meno galerijoje. Tais pačiais metais ji taip pat dalyvavo tarptautinėje parodoje „China World Center“, bei daugelyje kitų tarptautinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

2002 m. Elena Voverienė Įstojo į Lietuvos Dailininkų sajungą.

2004 m. Vilniuje ji įkūrė savo privačią galeriją ir meno mokyklą "Bambuko sodai", kur dėsto Kinijos meną, moko savo autorinės tapybos būdų.

2009 metais Kairo Operos rūmuose, pagrindinėje parodų salėje vyko Elenos Voverienės personalinė tapybos paroda.

2011metais ji surenge personalinę parodą Prancuzijoje, Chateau de Nanteuil Blois priemesyje.

 

„Į meną galima žvelgti kaip į terapiją“- sako Elena, matydama, kiek daug žmonių mokydamiesi jos mokykloje patiria džiaugsmą ir vertina jos dėstymo būdą. „Noriu per meną išreikšti pasaulio grožį. Tai nėra tiesiog grožis pats savaime. Kažkas sukūrė jį mums ir suteikė kaip didžią dovaną, kaip ir mūsų gyvenimą tam, kad suprastume, jog Tas, kas jį mums dovanuoja, taip myli mus."

„Kuomet žvelgi į pasaulio grožį ir kasdien apie tai mąstai, gali gauti žinią iš aukštybių. Tuomet tiesiog paimi teptuką ir ją užrašai. Taip sukuriamas meno kūrinys. Nors rytietiško mentaliteto menas gali atspindėti vidinę gyvenimo realybę ir galėtų būti tikras apreiškimas kiekvienam...

Ateikite, pažiūrėkite ir patirkite džiaugsmą!”

Elena Voverienė