Tarptautinė paroda

„TAPYBOS DIALOGAS“

Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos dailininkų darbų pristatymas

 

TAPYBOS DIALOGAS

 

2016 m. kovo 15 d. 18 val. LDS galerijoje „Arka“ atidaroma tęstinė Tarptautinė paroda „TAPYBOS DIALOGAS“. Parodos organizatorius - kultūros organizacija „Maskvos namai“. Pagrindinė parodos idėja atsispindi jau parodos pavadinime. Vilnius nuo seno garsėja kaip daugelio tautų ir kultūrų miestas, čia darniai ir taikiai sugyvena lietuvių, lenkų, baltarusių, rusų, žydų, totorių ir kitų tautybių žmonės. Kiekviena tauta turi galimybes puoselėti savo nacionalinę kultūrą, dailę ir tradicijas. Bet tuo pat metu šios skirtingos kultūros liečiasi tarpusavyje ir papildo viena kitą.
Parodą „Tapybos dialogas“ kultūros organizacija „Maskvos namai“ įvairiose galerijose rengia jau trečius metus iš eilės. Tai unikalus renginys meniniame Vilniaus gyvenime, sutraukiantis didelį būrį įvairių tautinių bendruomenių atstovų, skatinantis tarpusavio supratimą, kuriantis šiltus santykius, siekiantis išsaugoti ir turtinti daugianacionalinį kultūrinį paveldą. Dailės kalba – universali bendravimo priemonė, padedanti draugauti su kaimynais, susipažinti su jų menine kūryba, tačiau netrukdanti vystyti savas nacionalines kultūrines tradicijas.
Vienoje parodoje eksponuojami gerai žinomų įvairių tautybių šiuolaikinių dailininkų – lenkų, rusų, baltarusių, lietuvių - realistinės tapybos meistrų darbai. Jų kūrybą jungia bendros gamtos, miestų, architektūrinio paveldo, istorijos, nūdienos ir kitos aktualios temos. Greta dailininkų, gyvenančių ir kuriančių Lietuvoje, parodoje svečių teisėmis dalyvauja nemažai garsių menininkų iš Maskvos, Minsko. Savo kūryboje jie tęsia geriausias klasikinės rusiškos dailės tradicijas. Parodoje bus galima pamatyti puikią tapybą tokių žinomų dailininkų kaip Nikolaj Burtov, Piotr Grošev, Nikolaj Želtuško, Jelena Pavlovskaja (Maskva), Grigorij Ivanov, Natalija Ivanova, Ilona Kosobuko, Galina Romanova (Minskas), taip pat parodoje dalyvauja vilniečiai tapytojai Juozas Pranckevičius, Jurij Grigorovič, Saulius Kruopis, Skaidrė Butnoriūtė, Vladimir Poliščiuk, Česlovas Polonskis, Vladislav Lavrinovič, Vladimir Pustovoj, klaipėdiškis Vladimir Bogatyriov.
Iš viso parodoje dalyvauja 18 autorių, bus eksponuojama virš 70 tapybos darbų.