Susapnuota – nesapnuota paroda „SAPNAS“

2012 04 03 – 04 28

Atidarymas 18 val.

Sapnas

 

Vilnius – susapnuotas miestas. Sapnuoti Geležinį Vilką – vilniečių privilegija, o tiems, kurie dėl Vilniaus nenurimsta – pareiga. Šiam sapnavimui jau nebereikia Didžiojo kunigaikščio leidimo. Jo taip pat nereikia ir sapnuojant kitus sapnus. Kartais sapnai pildosi. Šių apraiškų ar „sapnizmų“ galima rasti įvairiose miesto vietose, viešoje socialinėje ar politinėje erdvėje ir privačiame gyvenime. Dailininkai (ir ne vilniečiai) sapnuoja tapybiškiau, skulptūriškiau, grafiškiau...nei kiti sapnuotojai. Jie gali sapnus ir parodyti. Susapnuota ir reali paroda „SAPNAS“– 12-oji „Iš mano kišenės“ ir 2-oji „Arkos“ galerijoje. Ankstesnės – „Raktas“, „Saldainis“, „Laiškas“, „Saga“...“Šaukštas“.

Menininkų „kišenė“ – dirbtuvė (studija), eskizų bloknotas ar įdėjų skrynelė. Čia telpa baigti ir pradėti darbai ar ekspromtai, eksperimentai. Paroda – improvizacija. Joje jau „susapnuoti“ ir dar niekad „nesapnuoti“ sapnai. Dalyviai - ir kūrybinės patirties turintys ir pradedantys ją kaupti. „Sapnų kišenės“ erdvėje – įvairių technikų, technologijų, formatų darbai.

Pavaizduoti tai, kas manoma, kad yra, bet niekas nežino kaip tai atrodo. Filosofija ar poezija, drama ar jumoras. Ar sapnas – emocinė psichologinė būsena ar išgalvota tiesa, kuria tikima, nes „aš susapnavau...“

 

Sapnuotojas – parodos kuratorius
Algimantas Biguzas

Informacija tel. 2121319, 8 613 04808