Paroda

„PRO RAKTO SKYLUTĘ“

Kristina Norvilaitė (grafika), Edita Suchockytė (grafika), Martynas Gaubas (tapyba, skulptūra)

PRO RAKTO SKYLUTĘ

 

Gegužės 8 d. 17 val. Vilniuje, ARKOS galerijoje, atidaroma trijų dailininkų paroda „Pro raktų skylutę“. Parodos autoriai: Kristina Norvilaitė (grafika), Edita Suchockytė (grafika), Martynas Gaubas (tapyba, skulptūra).

Parodos idėja trijų menininkų noras skirtingom meninės išraiškos priemonėmis pažvelgti į moters gyvenimą. Norejosi sužinoti kas slypi už standartinio moters aprašymo.

„Moteris (lot. femina) – biologinės žmogaus rūšies lytis. Ji turi morfologines ir funkcines ypatybes, kurios skiriasi nuo vyro (kitos lyties žmogaus) – lytinės chromosomos, mažesnis ūgis, specifinis kūno sudėjimas,lytiniai organai, medžiagų apykaita, kraujo sudėtis, hormonų balansas, dažnesnis kvėpavimas ir kt. Be to, moteris skiriasi nuo vyro ir psichologinėmis ypatybėmis – ji švelnesnė, draugiškesnė, meilesnė, labiau koketuoja, yra jautresnė, atsargesnė, rūpestingesnė, labiau orientuota į šeimą; moteris labiau reaguoja į stresą, lengviau prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų. Moters seksualumas taip pat skiriasi nuo vyriškojo, jis priklauso tiek nuo biologinių, tiek ir nuo socialinių-psichologinių veiksnių.“

VIKIPEDIJA laisvoji enciklopedija

Tai nauji dailininkų žiūrėjimo rakursai į moters kasdienybę. Norima atskleisti visada egzistuojančią paslaptingą „paprastų“ dalykų pusę. Buitinės situacijos, santykiai su vyrais, moters erotiškumas – visa tai tik aisbergo viršūnė po kuria glūdi giluminė nematoma Moters esmė. Parodoje pristatomi nauji šiai parodai sukurti darbai.

Parodoje vyrauja simboliniai, bei dekoratyvūs K. Norvilaitės linoraižiniai; lakoniška ir poetiška E. Suchockytės sausa adata; M. Gaubo ironiški, lengvi tapybos ir skulptūros darbai.

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’07“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – padėka už „Plastinės kalbos grynumą“. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė, parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Kristinos Norvilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje" Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga.

Edita Suchockytė grafikė, dainininkė. 1999 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedrą. Iliustravo daugiau nei 30 knygų. E.Suchockytė yra pelniusi apdovanojimą už gražiausiai iliustruotą knygą. Darbus yra įsigiję privatūs asmenys ne tik Lietuvoje – dalis jų iškeliavę į daugelį pasaulio kampelių: Kanadą, JAV, Olandiją, Prancūziją, Australiją, Vokietiją ir kt.

Martynas Gaubas yra baigęs Šiaulių universitetą. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Surengęs 30 personalinių (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Danijoje, Olandijoje, Italijoje, Kinijoje) ir daugiau nei 70 grupinių parodų bei dalyvavęs 40 plenerų. 2006 m. apdovanotas Šiaulių miesto savivaldybės stipendija „Jaunajam menininkui“.

Paroda veiks iki gegužės 27 d.