2013 m. rugsėjo 03 – 21 d.

Tarptautinė tapybos paroda

MĖLYNAS VANDUO

MĖLYNAS VANDUO

 

2013 rugsėjo 3 d. (antradienį) 17 val. atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose Palangoje vykusio projekto, kuris buvo skiriamas Lietuvai svarbaus ,,Mėlynųjų vandenų“ mūšio 650-ųjų metų sukakčiai paminėti, paroda. Projekto rengėjai skatino menininkus permąstyti ne tik konkrečią istorinę datą ir jos reikšmę, bet ir plačiau pažvelgti į istoriją, kultūrinę atmintį, reikšmingą ne tik konkrečios tautos ar regiono, bet ir visai žmonijos raidai, pasvarstyti, kaip istoriniai įvykiai prie didžiųjų vandenų tapdavo lemtingais kultūrų dialogo plėtrai.

Projekto metu kūrė ir bendravo margas dailininkų būrys, tiek kartų, tiek meninės išraiškos požiūriu. Lietuvai projekte atstovavo Monika FURMANAVIČIŪTĖ, Ausma BANKAUSKAITĖ, Emilija GASPARIŪNAITĖ-TALOČKIENĖ, Lionė GRIGALIŪNAITĖ, Martinas JANKUS. Baltarusijai – Andrejus PIATKĖVIČIUS, Katsiaryna SUMARAVA. Į Palangą atvyko Čekijai ir Ukrainai atstovavęs tapytojas Michailas ŠČIGOLIS, iš Čekijos – Lukašas BRADAČEKAS. Dalyvavo Antra IVDRA, Pėteris SIDARIS iš Latvijos, estas Raitas ROSINAS, rumunas Sorinas NIKODIMAS. Didžiajai Britanijai projekte atstovavo Katerin BEIKER, o Švedijai – Olofas AHLSTRIOMAS. Projekto eigą stebėjo ir dailėtyrines įžvalgas atliko dailėtyrininkas Vytautas TUMĖNAS.

Visiems projekto dalyviams Lietuvos pajūris jiems taps puiki proga apmąstyti dažnai lemtingą vandens reikšmę istorijos raidai ir kultūrų dialogui. Kiekvienas menininkas, atsivežęs savo idėją, formuos ją savaip, visiškai laisvai rinkdamasis kūrybinę raišką ir autentiškas įžvalgas. Tradiciškai buvo surengtos keliaujančios projekto “Mėlynasis vanduo” parodos Antano Mončio name-muziejuje (2012) ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (2013).

Plačiau apie projektą -
Vytautas Tumėnas. Tarptautinis kūrybinis tapybos projektas „Mėlynasis vanduo“ http://www.ldsajunga.lt/index.php?cid=24482

Projektą ir parodų ciklą rengia Lietuvos dailininkų sąjunga
Projekto vadovė – Eglė Bertašienė, Informacijos ir projektų tarnybos vadovė
Projekto dailėtyrininkas – Vytautas Tumėnas
Projektą remia Kultūros rėmimo fondas, S. Jokužio leidykla-spaustuvė, ir „Dailininkų namai“ Palangoje