Grupės MARGINAL (Suomija)

Mari Aspola - Kirsi Kuusisto - Katariina Silvola

grafikos paroda

MIESTŲ GRANDINĖ - SVEČIŲ KNYGA

Marginal

 

Bendruomeninis meno projektas „Svečių knyga“ jau yra apjungęs miestus prie jūros Suomijoje - Rauma, Naantali ir Kotka, paroda taip pat buvo eksponuota „VicarArt“ galerijoje Briuselyje. Paroda „Svečių knyga“ keliaudama iš vieno miesto į kitą sudaro tarsi gyvą meno grandinę.

Grupės „Marginal“ kūriniai atlikti reta, iki šiol mažai naudojama ekologiška spausdinimo technika – cartonprint‘u (kartono atspaudu). Kartono paviršius yra padengiamas kietėjančia medžiaga - šelaku ir gali būti raižomas kaip metalo plokštė, tačiau jam nereikalinga rūgštis, kuriai veikiant išsiskiria žmogaus organizmui nuodingos medžiagos. Trys grupės „Marginal“ menininkės dažnai dirba kartu, kūrybinio dialogo principu. Jos ne tik papildo viena kitą naujomis idėjomis, bet ir kuria bendrus estampus.

Pirmoji „Svečių knygos“ serijos paroda buvo surengta 2006 m. Lönnström dailės muziejuje raumos mieste. Sekanti paroda tais pačiais metais Naantali mieste ptatęsė tą pačią temą. Parodų metu lankytojai yra skatinami prisidėti prie meno kūrimo proceso ir kiekvienoje šalyje jų interpretacija yra labai skirtinga. Po truputėlį ši nuolat kintanti ir keliaujanti paroda sudaro miestų grandinę. Menininkėms įdomu stebėti, kaip skirtingai jų darbus interpretuoja Skandinavijos ir Vakarų Europos parodų lankytojai.

Visos grupės menininkės gyvena pietų Suomijoje. Jų bendras tikslas yra savo estampuose išgauti gamtos spalvas ir pristatyti naujas ekologiškas grafikos technikas.