KAZYS RIMTAS TARABILDA

Jubiliejinė paroda

KRYŽKELIŲ ATMINTIS

2013 m. balandžio 16 – gegužės 4 d.

KRYŽKELIŲ ATMINTIS

 

„Kūryboje nedauginu negatyviosios, beviltiškosios gyvenimo perteikimo pusės. Nes toks menas pasaulio neišgelbės ir nepadės suprasti, kas ir kaip. Netoleruoju tiesmukiškumo, verkšlenančio sentimentalumo. Pasireikšti turi vidinė ekspresija ir jėga. Ir likti paslaptis“.

Filosofiškumas, tiksliau - apmąstymai, kaip taikliai pastebėjo dail. Rimantas Dichavičius, siejasi su labai skaudžiais Tėvynės išgyvenimais ir virsmais.

Mano dailės darbuose rasite neišblėstančias skausmingas mintis ir regėjimus iš vadinamos Didžiosios ir Mažosios Lietuvos – Baltijos pajūrio, Kuršių pamario, tragiškos lemties Karaliaučiaus krašto. Kituose darbuose - įvaizdžiai iš Tėvynės Lietuvos gamtos – miškų, akmens, smėlio, oro ir saulės. Tiesioginio ryšio su gamta niekada nepraradau. Visų mūsų prigimtinė pareiga - neprarasti ryšio su kalba, su istorija ir su gamta.

Piešiniai. Nevadinu jų aktais. Nėra čia to. Įdomiausias ir gražiausias žemės sutvėrimas – moteris. Kai ji graži iš vidaus ir išorėje. Tuos piešinius vadinu prancūzišku žodžiu – NIU (Nuogalė). Piešdamas į piešinį ir piešiamąją žiūriu švariomis akimis. Piešiu abejomis rankomis, nes esu kairiarankis.

Autorius

Kazys Rimtas Tarabilda

Gimė 1943 03 17 Ukmergėje.
1967 baigė Vilniaus dailės institutą (dabar dailės akademija). Grafikas – knygos iliustratorius.
LDS narys nuo 1969 m. Dirba kūrybinį ir pedagoginį darbą.
Yra surengęs 17 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienio šalyse.
Dalyvavo daugelyje grupinių parodų ir plenerų.
1972 – 1986 m. Respublikiniuose ir Baltijos šalių geriausių leidinių konkursuose apdovanotas I laipsnio (2 kartus) ir II laipsnio (3 kartus) diplomais.
1980 m. Talino grafikos trienalėje apdovanotas Rygos miesto mero premija.

Jubiliejinė paroda „Kryžkelių atmintis“ jau buvo eksponuota V. K. Jonyno galerijoje Druskininkuose kovo 16 – balandžio 11.
Parodą planuojama eksponuoti Adomo Mickevičiaus bibliotekos parodų salėje Vilniuje lapkričio mėn.