Paroda MENAS BE SIENŲ galerijoje „Arka“

2012 m. gegužės 8 – 28 d.
Parodos atidarymas gegužės 8 d. 18 val.

FOCUS EUROPA

 

Parodą „Menas be sienų“ inicijavo ir parengė tarptautinė organizacija Focus-Europa. Ši organizacija buvo įkurta 2006 m. Pietų Vokietijoje ir yra menininkų iniciatyva veikiantis tinklas, kurio pagrindinės veiklos kryptys yra tarptautiniai ir regioniniai projektai bei kultūriniai dailės (taip pat ir muzikos bei teatro) mainai. Lietuvos dailininkų sąjungos bendradarbiavimas su organizacija Focus-Europa užsimezgė 2010 m., kai Lietuvos dailininkų sąjunga buvo pakviesta dalyvauti tarptautiniame dailės projekte „Dailininkų organizacijų narių kūryba be sienų“, Plassenburg pilyje Frankonijoje.

Focus-Europa organizacijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos tolesnio tarpusavio bendravimo rezultatu tapo Focus-Europa dailininkų dalyvavimas 2011 m. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose veikusioje šiuolaikinio meno kūrėjų parodoje „Menamos istorijos“, 4-ajame šiuolaikinio meno festivalyje „Kaunas mene“ bei tarptautiniuose „Brücke“ tapybos pleneruose Nidoje.

Focus-Europa organizacija vienu savo prioritetinių veiklos misijų laiko organizacijos narių kūrybos pristatymą ir sklaidą. Tuo tikslu 2012 m. Arkos galerijoje vyksiančioje parodoje „Menas be sienų“ pristatomi dvidešimt aštuoni organizacijos Focus-Europa menininkų tapybos, fotografijos ir skulptūros kūriniai, pačios organizacijos tinklas vienija daugelio šalių menininkus. Parodos rengėjai deklaruoja, kad Europą jungia ir jos bendrą vystymąsi skatina menas, kuris peržengia kalbos barjerus ir sukuria tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo erdvę. Parodos atidaryme dalyvaus projekto kuratoriai bei menininkai – Werner Gradert, Bernd Wagner, Lutz-Benno Kracke ir Marek Karakasevic.

Parodos organizatoriai