Tarptautinis ekslibrisų konkursas-paroda

Su knyga – aš, tu, mes: Riešės gimnazijai – 20

Parodos atidarymas gegužės mėn. 11 d. (šeštadienį), 13 val.

Tarptautinis ekslibrisų konkursas-paroda

 

2012–2013 m. m. Riešės gimnazija mini 20-ąją įkūrimo sukaktį. Tarptautinį ekslibrisų konkursą-parodą sumanyta organizuoti siekiant paminėti Riešės gimnazijos įkūrimo datą, reprezentuoti Riešės gimnaziją, sudaryti sąlygas plėtoti kūrybingumą, skatinti bendradarbiavimą ir bendravimą.

Šio ekslibriso konkurso-parodos idėja išskirtinė. Dažniausiai ir Lietuvoje, ir užsienyje ekslibrisų parodos yra organizuojamos atsižvelgiant į skirtingą profesionalumo lygį, kūrėjų amžių. Šiuo atveju tokių ribų sąmoningai vengta. Siekiant parodos tikslo, į dailės lauką buvo įtraukti ir profesionalai, ir neturintys išugdytų ar realizuotų dailės raiškos gebėjimų, mokiniai ir mokytojai, vaikai ir jų tėvai, kurie mokyklos suolą senai pamiršo. Visi kviesti sukurti ekslibrisą Riešės gimnazijai.

Riešės gimnazijos ekslibrisų kolekcijai per konkursą sukaupta 678 kūrinių. Konkurso idėjai, atsiųsdami profesionalius darbus, pritarė Lietuvos ekslibriso kūrėjai bei užsienio menininkai. Parodai išleistas konkurso dalyvių darbų katalogas.

Ačiū visiems, kurie šią iniciatyvą, parodos-konkurso koncepciją suvokė kaip prasmingą, sutiko bendradarbiauti, padrąsino jaunuosius kūrėjus, parodė, koks įdomus ir įvairus gali būti dailės pasaulis.

Paroda veiks iki birželio 1 d.

 

Parodos kuratorės:

Lina Miliuvienė
Riešės gimnazijos direktorė

doc. dr. Rasa Janulevičiūtė
Vilniaus dailės akademija, Vilniaus fakultetas, Dizaino katedra