PANAŠUMAS NEPANAŠUME
TREČIOJI PARODA TRISE

Viačeslavas Jevdokimovas (Karmalita)
Algimantas Jonas Kuras
Raimondas Regimantas Martinėnas

 

PANAŠUMAS NEPANAŠUME

 

PANAŠUMAS NEPANAŠUME
TREČIOJI PARODA TRISE

Viačeslavas Jevdokimovas (Karmalita)
Algimantas Jonas Kuras
Raimondas Regimantas Martinėnas

2018-04-17 – 05-12

LDS galerija ARKA, Aušros Vartų g. 7, LT-01304

Parodos atidarymas balandžio 17 d., antradienį, 17 val.

 

Parodos principas:
– Kas mus sieja?
– Erdvė, keturios šios salės sienos...  Ir tas pats laikas.

Mudu su R. Martinėnu (jis man Romas) – seni pažįstami. Esame grupės „24“ nariai. Apsilankome retkarčiais vienas pas kitą, šnekučiuojamės telefonu.
Romas su Karmalita senesni draugai, o aš pradėjau (artimiau) bendrauti po jo (Karmalitos) parodos Jonavoje. Važiavome pasižiūrėti (tos parodos). Buvo eksponuojama daug tamsių paveikslų, bet jie subtiliai ištapyti, tokie betarpiški.
Grįždami su Romu ėmėme fantazuoti apie galimybę kažką surengti kartu, nes neseniai Karmalita (jis mums Slava) iš savo kiemo kaimo sodyboje Romui buvo pririnkęs (padovanojo) visokių „gerų“ daiktų (surūdijusių skardų ir pan.), dėl ko šis, apsėstas entuziazmo, per trumpą laiką sukūrė daug asambliažų, kurie sužavėjo ir mane. Aš gi tuo metu turėjau nemažai įrėmintų piešinių, grįžusių iš parodos Vokietijoje (ir ne vien). Tada ir kilo idėja surengti parodą trise (2008). Parodos pavadinimą (o kas čia tarp mūsų bendra?) suformulavo Slava: „Panašumas nepanašume“.
Idėja antrai parodai (2012) kilo man apsilankius Romo studijoje, kur jau senokai riogsojo „moliai“ (melsvo nedegto molio skulptūros), o Slava, žinojom, turi krūvas niekam nerodytų piešinių. Būtų galima, pagalvojom, vėl toje pačioje „Arkos“ galerijos salėje ir tokiu pačiu pavadinimu surengti parodą, nes aš buvau (neseniai) apsirėminęs keliolika pačių ankstyviausių (net ir studentiškų) savo tapybos darbelių. Tiesa, vėliau persigalvojau – šie kūriniai geriau tiktų atskirai parodai, o gal (jei kada darysiu) retrospektyviai ekspozicijai. Naujausi mano paveikslai „nesiklijavo“ į kolekciją, tai sugalvojau išrinkti iš lentynų visus geltonuosius paveikslus. Gal įdomiau papildysiu savo „panašius“ kolegas.
Taigi: trečioji paroda „Panašumas nepanašume“(2018).
Galbūt mūsų kūrybos vidinis bendrumas plika akimi ir nematomas. Kiekvienas grojame savais instrumentais, bet tai yra trijų pokalbis. Žmonės mes gana skirtingi, bet kartais patinka ta pati „muzika“.
Kas naujo šioje parodoje? Naujo galima rasti ir sename, įterpus jį į naują kontekstą.

Algimantas Kuras, 2012 m. spalis – 2018 m. balandis