2017 m. liepos 11 d. – 29 d.

 

SVETLANA OVINOVA

Tapybos paroda

„ROJAUS VARTAI“

 

SVETLANA OVINOVA

 

Svetlana Ovinova (g. 1970 m.) – europinį pripažinimą pelniusi dailininkė, gimusi vokiečių tremtinių šeimoje Kazachstane. Savo meninį pašaukimą atrado jau vaikystėje. 1987 m. su pagyrimu baigė meno mokyklą, 1991 m. baigė Samaros meno kolegiją, 2000 m. aukščiausiu įvertinimu baigė klasikinę Sankt Peterburgo menų akademiją.

Savo darbus eksponuoti pradėjo nuo 1996 m. ne tik Rusijoje, bet ir Europoje. S. Ovinovos kūrinių yra privačiuose meno kolekcijose Lietuvoje, Olandijoje, JAV, Švedijoje, Anglijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Turkijoje.

Didžiąją Svetlanos kūrybos dalį sudaro paveikslų ciklai, atlikti skirtingomis technikomis: aliejumi, tepera, akvarele. Kiekvienas ciklas, ar tai būtų moterų portretai, ar gamtos peizažai, ar miesto vaizdai, yra išskirtinis savo kūrybos filosofija ir estetizmu. Piešiant akvarele, dailininkė naudoja virš 50 metų senumo popierių, kas suteikia jos retro portretams įpatingo autentiškumo.

Svetlana Ovinova surengė 26 personalines parodas, iš kurių 19 - Lietuvoje. S. Ovinovos darbai dalyvauja daugelyje bendrų tarptautinių parodų.

Pastaruoju metu dailininkė gyvena Vilniuje ir Sankt Peterburge.

„Lietuvos kraštovaizdžiai man sukelia didybės ir galios pojūtį. Gyva, teigiama energija ir ramybės harmonija čia sklinda iš pačios aplinkos, ja alsuoja gamta, miestai, gatvės, namai. Kurdama darbus šiai parodai, siekiau perteikti būtent šį gilų pojūtį bei norėjau įtraukti žiūrovus į Lietuvos vaizdų magiją.
Dauguma šios parodos darbų sukurti naudojant mano ypatingą „išfokusavimo“ techniką. Šios technikos tikslas – įvesti žiūrovą į savotišką estetinio „transo“ būseną, kurioje jis išgyvena šiltas, teigiamas emocijas. Stebint kūrinį, žmogus tarsi apsigaubia džiaugsmo, grožio, harmonijos aura ir tokiu būdu gauna teigiamos energijos užtaisą. Tokia mano akimis ir yra Lietuvos paslaptingoji galia, kurią ir parodau savo darbuose.

Svetlana Ovinova
www.ovinova.com