2017-05-16 – 06-03

Dalia Kasčiūnaitė

Tapybos, piešinių ir fotografijos paroda

„Su savimi...“

Dalia Kasčiūnaitė

 

Dalios Kasčiūnaitės tapybos, piešinių ir fotografijos parodoje „Su savimi...“ bus pristatomos įvairios ir skirtingos autorės kūrybos sritys – tapyba, piešiniai ir fotografija. Pasitelkdama įvairias kūrybos priemones, autorė išlieka ištikima savo tvirtiems kūrybos principams ir gerai atpažįstamam meniniam braižui. Visuose savo kūriniuose ji yra autentiška kaip ir jos parašas „Dalia“, tapęs nepakartojama autorės vizitine kortele.
                     
Ką pamatysim šį kartą? Intriga, kuri kas kartą laukia einant į Dalios Kasčiūnaitės parodą.  Tokia akloji degustacija meno gurmanams, kai neturi supratimo, nei kokie produktai, nei kas iš jų bus pagaminta, bet žinai, kad šefas – aukščiausio lygio profesionalas, todėl puota bus išskirtinė. Unikalus dailininkės gebėjimas iššokti iš įprasto, atrasto ir jau daug kartų įvertinto kūrybos lauko stebina, žavi ir intriguoja. O svarbiausia – leidžia menininkui nuolat būti savo laike: ne bėgti paskui jį, karštligiškai čiuopiant pulsą, o tiesiog būti ir reflektuoti. Europietiškiausia abstrakcijos meistrė – tokia Dalia Kasčiūnaitė buvo dar tada, kai Europa buvo nepasiekiama svajonė ir Lietuvos abstraktaus meno nepralenkiama klasikė dabar – kai atviros  sienos  dažnam ištrynė ir  unikalų individualumą.
                      Dailininkės parodos nutinka retai ir todėl tik dar labiau žadina smalsumą. Į abstrakcijas sutirpę peizažai, iki esmės apnuoginti žmonių portretai, nuotraukos, kuriose vaizdas – ne rezultatas, o priemonė – gali būti , kad tai bus patiekta parodoje „Su savimi“. Skanaus!

                                                                                                                      Žurnalistė Ugnė Dalinkevičiūtė

Mano kūrybos būdas – improvizacija. Tačiau ja paremtas kūrybos procesas yra labai alinantis. Todėl kartais norisi atsitraukimo, poilsio. Pakeitus įprastinius veiksmus, kartais patiri sėkmingus atradimų nuotykius, o nesėkmės - irgi įdomu. Nesėkmės priverčia mąstyti. Ar esate kada užlipę ant grėblio? O aš - ir ant grėblio, ir ant šakių, bet vis dar laukiu, kada suaugsiu.
Civilizacija neišvengiamai braunasi į gyvenimą - norisi naujumo, norisi daug ką išbandyti. Man parūpo fotografija. Iš pradžių atrodė - paspausi mygtuką ir bus! Teko nusivilti tariamu lengvumu. Pirmieji bandymai nepavyko, bet patiko mokytis, susivokti. Patyriau daug malonių emocijų. Apskritai, viską, jegu darau - darau su dideliu entuziazmu. Yra viena sąlyga - turiu pati norėti ir jokios prievartos.
Kūryba man – kaip kvėpavimas.
Autorė, 2017 m. gegužė

Dalia Kasčiūnaitė  Gimė 1947 04 17, Vilniuje

Nuo vaikystės svajojo tapti dailininke, daug piešė. 1967-1972 vadovaujama Algimanto Petrulio, Silvestro Džiaugšto ir Jono Švažo studijavo tapybą Valstybiniame dailės institute. Baigusi institutą kurį laiką dirbo dailės būrelio vadove, vėliau pasirinko laisvą dailininkės gyvenimą užsidirbdama duoną tik savo kūriniais. Surengė 29 personalines ir dalyvavo daugybėje grupinių parodų Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje ir kituose kraštuose. Gyvena Vilniuje, greta tapybos kuria eiles, daug dėmesio skiria fotografijai. 2000 metais įvertinta Lietuvos Nacionaline kultūros ir meno premija.