2017 m. sausio 24 – vasario 11 d.

 

Juozas Pranckevičius (Vilnius)
ir
Jerzy Martynow (Tarnow, Lenkija)

Tapybos paroda

„SPALVA IR ŠVIESA“

Parodos atidarymas sausio 24 d., antradienį, 18 val.

SPALVA IR ŠVIESA

 

Tapybos paroda „SPALVA IR ŠVIESA“
Juozas Pranckevičius (Vilnius)
Jerzy Martynów (Tarnow, Lenkija)

Tapytojų Juozo Pranckevičiaus ir Jerzy Martynów pažintis ir kūrybinė bei asmeninė draugystė prasidėjo 2007 m. Italijoje vykusiame plenere. Po to šie menininkai ne kartą susitiko kituose pleneruose. Abu jie daug tapo iš natūros, jų darbai gimsta tiesiog gamtoje. Menininkus vienija panašus požiūris į šiuolaikinę dailę ir tapybą, kuri remiasi Prancūzijos impresionizmo dvasia. Jų kūryba yra glaudžiai susijusi su Provansu, jo spalvomis ir ypatinga šviesa, kuri puikiai atsispindi šių menininkų darbuose. Bendra Juozo Pranckevičiaus ir Jerzy Martynów paroda – jų dešimties metų draugystės ir bendradarbiavimo patvirtinimas.

Juozas Pranckevičius gimė 1952 m. spalio 26 d. Vilniuje. Baigė architektūros studijas. Parodose dalyvauja nuo 1980 m. Tapytojų „Individualistų“ grupės narys. 2007 m. J. Pranckevičiui suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje – Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei tarptautiniuose pleneruose. Tapytojo darbų yra įsigiję tiek Lietuvos, tiek užsienio kolekcininkai. Vilniaus viešbutyje „Europa City“ jis įkūrė galeriją „Juozas Art“.  Joje jau dvylika metų rengiamos dailės parodos, kuriose dalyvavo per šimtą žinomų Lietuvos menininkų.
„Juozas Pranckevičius yra „viduje degantis“, stiprios vidinės energijos žmogus. Betarpiškai kasdieninėje veikloje susiduriantys su juo patyrė, kad tai veikli, dalykiška ir visuomeniška asmenybė. Jo tapybos darbuose vyrauja gamtovaizdžių, marinistikos ir urbanistikos motyvai. Didžioji peizažų dalis nutapyta pleneruose, dėl to paveiksluose akivaizdi spalvinė darna, derinių įvairovė, ryžtinga, ekspresionistinė teptuko kalba. Tokie yra bendriausi ir būdingiausi jo paveikslų bruožai. Yra ir specifinių ypatybių. Pavyzdžiui, urbanistiniuose peizažuose autorius daugiau dėmesio skiria kompozicijai, gamtovaizdžiuose labiausiai rūpinasi spalvine sąranga, o jūros vaizduose – erdvės ir nuotaikų perteikimu.“ - taip menininko Juozo Pranckevičiaus kūrybą apibūdina dailininkas-monumentalistas Liudvikas Pocius.

Jerzy Martynów
Gimė 1956 m. Tarnove. Krokuvos dailės akademijoje studijavo tapybą ir interjero dizainą.  1985 m. baigė tapybos studijas. Surengė 64 personalines parodas, dalyvavo daugiau nei 50 grupinių parodų. Priklauso Tarnovo menininkų grupei „TA“.  Jo darbai buvo eksponuojami Prancūzijoje, Danijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Belgijoje, Kinijoje, Lietuvoje.

Jerzy Martynów taip pat kuria interjero dizainą, taikomąją grafiką, skulptūrą, mažąją  architektūrą. Įgyvendino modernių ir stilingų interjero dizaino projektų Lenkijoje (Tarnove, Krokuvoje, Zakopanėje, Varšuvoje, Gdanske, Gdynėje, Poznanėje) ir kitų šalių miestuose (Frankfurte, Paryžiuje ir kt.).