2017 m. sausio 24 – vasario 11 d.

 

Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli (Gruzija)

Tapybos darbų paroda

GREIT PAVASARIS

 

Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli

 

Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli (Gruzija)

Tapybos darbų paroda
„GREIT PAVASARIS“

Gruzines dailininkes Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli sieja ilgametė draugystė.   Vaikystėje jos kartu mokėsi dailės mokykloje, drauge baigė tapybos studijas Tbilisio dailės akademijoje. Menininkių tapybą vienija šiltų jausmų ir emocijų raiška, ilgesio, melancholijos ir meilės temos. Pasak Gruzijos ambasadorės Khatunos Salukvadzes, ši dviejų puikių dailininkių paroda - tai dar vienas gražus būdas pasidalinti su gruzinų ypač mylimais draugais lietuviais dalele šilumos ir gražiais jausmais.

Nino Chakvetadze (g. 1971) – tapytoja ir iliustratorė, viena populiariausių gruzinų menininkių. Tbilisyje įkūrė galeriją „Noča", kurioje pristatomas šiuolaikinis gruzinų menas. Jos kuriami svajingi, šilti bei daugiaprasmiai paveikslai parodos lankytojams išsyk tampa artimi lyg sielos dalis. Vaikai didelėmis akimis, mieli senoliai, liūdnos pelėdos – šie personažai lyg gražina į vaikystę, į praeitį ir su malonia šiluma primena laiką, praleistą su močiute ir seneliu. Vieną kartą pamačius jos braižą, niekada nebesupainiosi jo su kito autoriaus kūriniu, jos savitas stilius ryškiai išsiskiria iš kitų.

Buba Arabuli (g. 1971) – individualaus, modernistinio stiliaus tapytoja. Jos darbuose persipina mistika ir realybė, praeitis ir dabartis, efektyviai manipuliuojama kontrastais. Temų įvairovė suteikia įdomų atspalvį Arabuli kūrybai: meistriškai pereinama iš vienos epochos į kitą, bet tuo pačiu metu išlaikomas ryšys su sava praeitimi.