Tito Livio Negri

Gabriella Quercia

(Roma, Italija)

„ŠVIESOS BRANGAKMENIAI / JEWELS OF LIGHT“

Skulptūra, juvelyrika, meninis stiklas / Light sculpture, jewels and art glass fusions

 

ŠVIESOS BRANGAKMENIAI / JEWELS OF LIGHT

Organizatoriai:

Italijos respublikos ambasada ir Italijos kultūros institutas

Paroda surengta XVI-iosios Pasaulinės italų kalbos savaitės proga

Renginį globoja Italijos Respublikos Prezidentas Sergio Mattarella

The organizers:

The Italian Embassy and Italian Cultural Institute

The exhibition is a part of XVI World Week of Italian Language

The Patron of the event is the President of the Republic of Italy Sergio Mattarella

 

XVI pasaulinės italų kalbos savaitės „Italų kalba ir kūrybingumas: prekės ženklai ir papročiai, mada ir dizainas“ proga man labai malonu pristatyti Maria Gabriella Quercia ir Tito Livio Negri parodą „Šviesos juvelyrika“, kuriai abu menininkai skyrė originalius, rankomis sukurtus dirbinius – pusiau skulptūras, pusiau šviestuvus.
Tito Livio savo struktūras suprojektavo ir sukonstravo iš pačių įvairiausių medžiagų – medžio, geležies, aliuminio, vario, šiferio, marmuro, o Maria Gabriella iš stiklo išliejo neįprastus objektus, atspindinčius šviesos žaismę abstrakčiais pavidalais ir spalvų magija. Viso to dėka atsiskleidžia objekto unikalumas.
Šią naująją kolekciją, specialiai sukurtą parodai Vilniuje, įkvėpė sumanymas susigrąžinti senovinius italų buičiai kadaise įprastus įrankius, prikeliant juos naujam gyvenimui.
Iš eksponuojamų kūrinių norėtųsi paminėti šiuos: apverstą plūgą, virtusį šviečiančia skulptūra; karštuvus, kurie panaudoti kaip pagrindas kalto vario spiralei; siūlų lenktuvą (pamenate pasaką „Miegančioji gražuolė“?), pasitarnavusį kuriant labai savitos struktūros lempą.
Skatinami meilės natūralioms medžiagoms ir siekio išsaugoti italų tradicijos bei istorinės atminties gyvastį abu Menininkai atrado ir išgelbėjo kelias senovines medines duris, kurias panaudojo  savo fantastinio ir novatoriško dizaino fonui. Visi šie unikalūs, reto grožio dirbiniai eksponuojami kartu su dar viena kolekcija – papuošalais, sukurtais iš brangiųjų metalų ir stiklo.

Paroda veiks galerijoje ARKA iki lapkričio 12 d., o renginiams pasibaigus, 2016 m. lapkritį kolekcija bus eksponuojama Romoje, nuostabiuosiuose Maltos riterių ordino rūmuose ant Aventino kalvos.

Paola Cioni
Italų kultūros instituto direktorė