4-oji Vilniaus keramikos meno bienalė

Keramikos meno bienalė

 

2016 metų rugsėjo 27 dieną, 18.00 valandą Lietuvos dailininkų sąjungos Arkos galerijoje atidaroma 4 –oji Vilniaus keramikos meno bienalė.

Apie 50 autorių kolekciją atrinko specialiai šiam svarbiausiam keramikos renginiui Vilniuje sudaryta vertinimo komisija.
Kiekviena bienalė turi pagrindinę temą: šiemet bienalės sumanytojai kvietė susitelkti į gal būt ir pačiam dailininkui visiškai netikėtus amplua, siekiant keistis, pabandyti naują naudojamų meninės išraiškos priemonių arsenalą, technikas. Kūrybinių ieškojimų laukas galėtų būti apibrėžtas Molis ir erdve.

Įvairiais istoriniais keramikos amato ir meno laikotarpiais molis dažnai buvo derinamas su kitomis medžiagomis, siekiant naujų, netikėtų estetinių savybių, savitos meninės kokybės. Projektu kaip tik ir norėta paskatinti kūrėjus patyrinėti naujų dermių paveikumo galimybes.

Parodos lankytojai atskiroje Arkosgalerijos salėje išvys ir ankstesnės, 2014 metų bienalės laureatės dailininkės Danutės Jazgevičiūtės keramikos Objektųekspoziciją.

Tęsiant tradiciją, šalia pripažintų kūrėjų darbų bus pristatomi ir Vilniaus dailės akademijos bakalauro ir magistrų studijas baigusių keramikų darbai.
Didžiausia naujovė skirta vaikams ir jaunimui – kūrybinės dirbtuvės, kurias rengs žinomi keramikos meno kūrėjai. Jų metu bus supažindinama su pagrindinėmis lipdymo iš molio, dekoravimo technikomis, aptariami parodos eksponatai.

Geriausių bienalės kūrinių autorių laukia įvairūs apdovanojimai, o Pagrindinės profesoriaus Liudviko Strolio (1905 – 1996) vardo premijos laureatui be piniginės premijos bus suteikta galimybė 2018 metais surengti asmeninę savo darbų parodą.

Parodos rengėjai laukia Jūsų dėmesio.

 

Projekto koordinatorius
dailininkas Gvidas Raudonius
8 688 12042, gvidas.raudonius@gmail.com