Irina Dangvetskene-Roskoshnaya

paroda

SIELOS SPALVŲ VIRPESIAI

SIELOS SPALVŲ VIRPESIAI

 

Sielos spalvų virpesiai

SPALVINĖS KOMPOZICIJOS, ATSTATANČIOS SIELOS PUSIAUSVYRĄ

Į spalvą reikia panerti kaip į jūros gelmes, atsiduoti jos vibracijoms tarsi jūros bangoms, maudytis spalvoje, sugerti spalvą, prisipildyti spalva ir tik tuomet pradedi jausti, kas gi yra spalva. Žmogus sugeba atskirti apie dešimt milijonų spalvinių atspalvių /iki 15 000 spalvinių tonų bei atspalvių - V.V. Meškova ir А.B. Мatvejeva «Šviesos technikos pagrindai» (М.: Energoаtomizdat, 1989) psl. 100 /. Dėl ko?

 

Apie autorių

Irina Dangvetskene-Roskoshnaya gimė 1974 metais gruodžio 30 d. Čekijoje, Prahos mieste. Mokyklinius metus praleido Rusijoje, ten pat 1997 metais pabaigė Novosibirsko Pedagoginį Universitetą, geografijos-biologijos fakultetą. Pirmame kurse susidomėjo šveicarų psichologo profesoriaus Makso Liušero darbais. Remiantis jo spalviniu testu, buvo parašytas darbas apie fiziologiją „Aukštosios mokymo įstaigos pirmakursių patiriamas psichologinis ir fiziologinis stresas“. O jos diplominiame darbe apie vаleоlоgiją spalvos tema buvo pateikta kаip viena iš aplinkos sudėtinių dalių.

2001 metais Irina Dangvetskene-Roskoshnaya atvyko į Lietuvą, o 2008 metais įstojo į Vilniaus Dizaino Kolegiją, kurią pabaigė 2012 metais.

Irinos Dangvetskenes-Roskoshnayos parodos tikslas yra parodyti žmonėms, kad interjeras gali būti ne tik patogus, ergonomiškas, išskirtinis, bet ir atstatantis jūsų jėgas po darbo dienos. Irina siūlo interjere panaudoti paveikslus, atliktus abstrakcijos stiliumi ir pagal galimybes panaudoti vieną spalvinę gamą. Taip pat paveikslai privalo turėti faktūrą, kas sustiprina spalvos suvokimą.

To pasekmėje tokie paveikslai-spalvinės kompozicijos gali būti ne tiktai kaip interjero akcentas, bet ir kaip priemonė relaksacijai. Jūs paprasčiausiai galite žiūrėti į tam tikrą spalvinę kompoziciją keletą kartų per dieną, kad sielos pusiausvyra būtų atstatyta.